Header-New
آموزشگاه تیزهوشان خط علم
اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟
اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟

اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟ احتمالا برای پیدا کردن جواب این سوال روی این مقاله کلیک کردی و الان که در حال خوندن این مقاله‌ای، با خودت در حال کلنجاری که تا الان اونطور که باید برای قبولی در آزمون تیزهوشان خودم رو آماده نکردم، اگه از الان برای قبولی در آزمون تیزهوشان درس بخونم فایده داره یا نه؟ میخوام همین اول خیالت رو راحت کنم:100% فایده داره! دوستِ من برای شروع و رسیدن به موفقیت هیچوقت دیر نیست.
بیا فرض کنیم که قراره به طور حرفه‌ای از اول دی ماه استارت بزنی. بهت قول میدم اگه با هدف، برنامه و انگیزه باشی، احتمال موفقیتت در آزمون تیزهوشان بسیار بالاست. اما همینطوری و برای اینکه دلت رو خوش کنم اینو نمیگم؛ توو این مقاله با دلیل و مدرک میخوام بهت ثابت کنم که زمان به اندازه کافی داری؛ امّا نکته مهم اینه که از چه مسیری میخوای بری؟ چیکار میخوای بکنی؟ برگردیم سر اصل ماجرا : آیا هنوز زمان کافی برای قبولی آزمون تیزهوشان داری؟ و اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟

اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟چگونه در تیزهوشان قبول شویم؟

تا کی فرصت قبولی در آزمون تیزهوشان دارم؟

ما از الان تا زمان آزمون تیزهوشان حداقل حدود 6 ماه و تا آزمون نمونه دولتی (نهم) حدود 7 ماه زمان داریم. اگر مبنا رو آزمون تیزهوشان قرار بدیم، حدوداً 6 ماه زمان داریم که تقریباً معادل 26 هفته، 180 روز، 4320 ساعت، 259200 دقیقه و معادل 15552000 ثانیه میشه. بازهم فکر میکنی زمان به اندازه کافی نداریم؟ هنوز برات سواله که اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟

ما از الان تا آزمون تیزهوشان حداقل حدود 6 ماه و تا آزمون نمونه دولتی (نهم) حدود 7 ماه زمان داریم. اگر مبنا رو آزمون تیزهوشان قرار بدیم، حدوداً 6 ماه زمان داریم که تقریباً معادل 26 هفته، 180 روز، 4320 ساعت، 259200 دقیقه و معادل 15552000 ثانیه میشه. بازهم فکر میکنی زمان به اندازه کافی نداریم؟ هنوز برات سواله که اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟

به نظرت 180 روز یا 4320 ساعت، زمان کمی هست؟

بیا فرض کنیم از الان به‌طور متوسط روزانه 8 ساعت درس بخونی، در این صورت 1440 ساعت مفید برای مطالعه زمان داری و در این 8 ساعت اگه به‌طور متوسط روزانه 100 تا تست مفهومی بزنی؛ یعنی 18000 تست یاد گرفتی.
به نظرت اگه یه دانش آموز 18000 تست رو بلد باشه و سرعت العمل بالایی داشته باشه، امکان داره تیزهوشان قبول نشه؟ میدونی 18000 تست یعنی چندتا کتاب؟

اگه  18000 تست بلد باشی یعنی به چندتا کتاب تسلط داری؟

بیاید با جزئیات دقیق‌تر و با معرفی منابع مطالعاتی معتبر به تشریح این تعداد تست بپردازیم:

18000 تست در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

برای بچه‌هایی که برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم آماده میشن 18000 تست یعنی:

 • کتاب مالتیپل استاد بناپور؛ انتشارات خیلی سبز (3760 تست)
 • کتاب کمپلکس استاد باقری؛ انتشارات مهروماه (3328 تست)
 • کتاب‌هوش سبز مهندس فتحی؛ انتشارات مهندس فتحی( 2080تست)
 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی (1+12 آزمون) مهندس فتحی؛ انتشارات مهندس فتحی( 1300تست)
 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی(10*4 آزمون) مهندس فتحی؛ انتشارات مهندس فتحی (1800 تست)
 • کتاب ساندویچ استاد نبی‌زاده؛ انتشارات علامه حلی (390 تست)
 • کتاب هوش آزمون 6 استاد خلج تهرانی؛ انتشارات خیلی سبز (1440 تست)
 • کتاب هوش کامل استاد امام نیری؛ انتشارات گاج(2796تست)
 • کتاب هوش آزمون سرعت و دقت ششم استاد تورج لامعی؛ انتشارات خیلی سبز(900 تست)

واقعا امکان نداره دانش‌آموزی به تمام این کتاب‌ها مسلط باشه؛ امّا قبول نشه. امکان نداره! هنوزم برات سواله اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟ 😉

ازینجا میتونی بهترین کتاب های آزمون تیزهوشان ششم به هفتم رو به راحتی تهیه کنی=> لینک خرید

18000 تست در آزمون تیزهوشان نهم به دهم

برای بچه‌هایی که برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم آماده میشن اگه این 18000 تست رو براساس دفترچه آزمون تیزهوشان تقسیم‌بندی کنیم، میشه  9000 تست استعداد تحلیلی و 9000 تست استعداد تحصیلی.  فرض کنیم کاملاً به این تعداد تست مسلط بشی و سرعت عمل بالایی هم در تست زنی بدست بیاری، در اینصورت امکان نداره در آزمون تیزهوشان قبول نشی. هم در آزمون تیزهوشان نهم به دهم و هم در آزمون مدارس نمونه دولتی و خلاصه هر مدرسه‌ای دلت بخواد قبول میشی، مطمئن باش. در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 9000 تست هوش حدوداً یعنی:

 • کتاب مالتیپل استاد بناپور؛ انتشارات خیلی سبز (3760 تست)
 • کتاب کمپلکس استاد باقری؛ انتشارات مهر و ماه (3673 تست)
 • کتاب ساندویچ استاد نبی‌زاده ؛ انتشارات علامه حلی (160 تست)
 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی (1+12 آزمون) مهندس فتحی؛ انتشارات مهندس فتحی( 1300تست)
 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی(10*4 آزمون) مهندس فتحی؛ انتشارات مهندس فتحی (1800 تست)

ازینجا میتونی کتاب ها رو به راحتی تهیه کنی => لینک خرید

در سال تحصیلی 1404 1403 ، آزمون تیزهوشان با آزمون نمونه دولتی ادغام شد.

900 تست استعداد تحصیلی یعنی 2000تست ریاضی، 2000 تست علوم، 2000تست ادبیات ، 1500تست معلومات اجتماعی، 1500 تست پیام آسمانی و قرآن، زده باشی. به طور یقین در این بازه زمانی از هر درسی می‌تونی به راحتی 2 تا کتاب از انتشارات معروف و مولفین درجه یک تست بزنی و مطمئناً  با این همه تست زدن و تسلط داشتن راهی جز قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم نداری.

فقط کافیه خودت رو قبول داشته باشی و با تمام وجودت برای موفقیت تلاش کنی و دیگه از خودت نپرسی اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟

اگه از الان برای آزمون تیزهوشان شروع کنی نباید سرعت لاک پشتیِ ابتدای راه ناامیدت کنه.

شاید الان هنوز به خودت شک داری و باور نداشته باشی که در این مدت کوتاه بشه به این تعداد تست مسلط شد؛ و هنوز با خودت کلنجار میری که اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟ یا نه؟ لطفاً  یه نکته خیلی مهم رو در نظر داشته باش: شاید در ماه اول، روزانه زدن  100 تست برات سخت و کمی زمان‌بر باشه.

امّا مطمئن باش در ماه‌های بعد هرچه جلوتر میریم، هم سرعتت بالاتر میره و هم تعداد تست‌هایی که می‌زنی بالا میره و در 45 روز انتهایی یعنی از اوایل اردیبهشت تا روز آزمون تیزهوشان به راحتی روزانه 300 تست رو بصورت زمان‌دار میتونی بزنی. فعلاً از محاسبات اینها صرف نظر کردم و فقط 100 تست در روز رو در نظر گرفتم، پس به خودت اطمینان داشته باش و فقط شروع کن.

حالا که فهمیدی و متوجه شدی هنوز دیر نشده و زمان به اندازه کافی برای قبولی در آزمون تیزهوشان داری، پس به خودت ایمان داشته باش و با تمام قدرت شروع کن و تا روز آزمون تیزهوشان دست از تلاشت برندار. امّا یه نکته ریز و خیلی مهم هست که باید بهش توجه کنی:

تو زمان برای مطالعه و تست زدن داری؛ امّا زمان برای آزمون و خطا نداری!

تو زمان برای اینکه مسیری رو جلو بری و بعد برگردی اصلاحش کنی نداری و اگه قراره این کارو بکنی بهتره شروع نکنی؛ چون قطعاً بازنده بازی خواهی بود. یادت باشه آدم موفق وقتی یه مسیری رو شروع میکنه و به دنبال هدفش میره، فقط یه انتخاب داره و اون پیروزیه.

تو زمان برای مطالعه و تست زدن داری؛ اما زمان برای آزمون و خطا نداری! آزمون تیزهوشان - آزمون تیزهوشان ششم به هفتم -آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 برای اینکه از الان برای آزمون تیزهوشان شروع کنی،کی میتونه بهت کمک کنه؟

خب تا اینجا به این سوالت که “اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟” جواب دادیم و گفتیم با توجه به زمان باقی مونده و تعداد تست‌هایی که میتونی بزنی قبولیت حتمیه؛ اما همونطور که گفتیم الان و در این زمان باقی مونده فرصت آزمون و خطا نداری. بنابراین باید کسی که این مسیر رو کامل میشناسه کنارت باشه و بهت کمک کنه و از تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدن بهت بگه.

کسی که ریزه‌کاری‌ها رو خوب بلده، اساتید رو خوب میشناسه، تست‌ها و فراوونی اونها رو خوب میشناسه تا بهت بگه از کدوم دبیران، از کدوم کتاب، کدوم مشاور و چه آزمونی کمک بگیری تا بهترین نتیجه یعنی قبولی در آزمون تیزهوشان رو بدست بیاری.حالا در ادامه مقاله میخوام بهت بگم که چطوری دبیر، مشاور، کتاب و آزمونت رو برای قبولی در آزمون تیزهوشان انتخاب کنی؛ با من بیا.

نقش دبیران برای آمادگی آزمون تیزهوشان در فرصت باقی مانده :

بی شک نقش دبیران در قبولی در آزمون تیزهوشان تعیین کننده است؛ چراکه دبیر باسواد امّا بی‌تجربه میتونه تو رو به بیراه هدایت کنه، روی مطالبی تمرکز کنه که شاید در آزمون‌های تیزهوشان چندان اهمیتی نداره و همین مسئله باعث اتلاف وقتت بشه. امّا دبیر حرفه‌ای باتوجه به شناختی که از آزمون تیزهوشان داره و با توجه به میزان اهمیّت هر مبحث میتونه تدریس خودش رو تنظیم و تعدیل کنه. همین تجربه و شناخت دبیر بر روی سؤالات آزمون‌های تیزهوشان و سوابق هر سوال میتونه در لحظه‌ی تدریس، نکات تیزهوشانی رو منطبق بر آزمون تیزهوشان به شما بگه.

دبیر حرفه‌ای قدرت انتقال اطلاعات بسیار بالایی داره و نکات سخت و بعضا ً خشک آزمون تیزهوشان رو به گونه‌ای به دانش آموز یاد میده و انتقال میده که نه تنها دانش آموز ناامید و خسته نشده بلکه انرژیش برای ادامه مسیر بیشتر بشه. حالا اگر دبیر حرفه‌ای سابقه و تجربه طراحی آزمون‌های تیزهوشان رو داشته باشه به نظرت چه اتفاقی میافته؟ قطعاً میترکونه.

دبیران آموزشگاه خط علم سابقه تدریس در مدارس تیزهوشان رو دارند و بعضی از اونها در حال حاضر در این مدارس تدریس می‌کنند و همچنین تعداد زیادی از این دبیران، تجربه طراحی آزمون تیزهوشان کشوری (سمپاد) رو دارند و همگی مولف کتاب‌های پرفروش بازار هستند.

لطفاً برای سرنوشت خودت از بهترین ها کمک بگیر.

آقای رضا طاری مدرس ریاضیات تیزهوشان. آقای رضا طاری24 سال سابقه تدریس ریاضیات تیزهوشان و پیشرفته در مقاطع مختلف تحصیلی دارند.

نقش مشاور برای آمادگی آزمون تیزهوشان در فرصت باقی مانده:

یه تیم فوتبال رو درنظر بگیر که در اون بهترین بازیکنان جهان دور هم جمع شدند و یک تیم فوتبال فوق ستاره را تشکیل دادند و همگی تجربه بازی در لیگ‌های حرفه‌ای جهانی رو دارند. به نظرت این تیم به تنهایی میتونه موفق بشه؟ قطعاً  این تیم فوق ستاره بدون مربی حرفه‌ای نمیتونه نتیجه دلخواه یا در خور شأن بازیکانش رو بگیره

چراکه هر تیمی حتماً باید یه لیدر و طراحِ انرژی دهنده داشته باشه که تیم رو یک صدا و یک هدف به سمت جلو هُل بده. این مربی میتونه در شرایط بحرانی بهترین تصمیم و در کوتاه‌ترین زمان بهترین نتیجه رو بگیره و گاهاً اگه تیم عقب افتاده و تصور میشه داره میبازه بتونه با چندتا تاکتیک و 2تا تعویضِ به موقع نتیجه بازی رو به نفع خودشون عوض کنن.

الان میدونم دغدغه اینو داری که در این زمان کم چطوری برنامه‌ریزی کنی که بهترین نتیجه رو بگیری قطعاً  یکی که مسیر رو خوب میشناسه باید بهت کمک کنه و به دغدغه‌های فکری تو پایان بده. باید بهت مسیر رو نشون بده و تیم اساتیدش رو اَرنج کنه و تست‌هارو مشخص کنه و آزمون‌هارو تعیین کنه و بعد بهت بگه دستات رو بگزار در دستای من و آروم آروم حرکت کن و وقتی راه افتادی حالا تورو حسابی تغذیه کنه تا بتونی با تمام قدرت به سمت آزمون تیزهوشان حمله کنی و شکستش بدی، مثل یک جنگجو  و گلادیاتور.

یه مشاور کاربلد باید بهت یاد بده هر درس رو چطور بخونی؟ کی و چه زمانی چه نوع تستی بزنی؟ کی تست زمان‌دار رو شروع کنی؟ چطوری بعد از هر آزمون نقاط ضعف خودت رو شناسایی کنی؟ چطوری آزمون رو تحلیل کنی؟ با سوالاتی که شک داری چه برخوردی داشته باشی؟ چطور زمانت رو ذخیره کنی؟ چطوری آزمون بدی که نمره منفی نگیری؟

چطور زمان‌هایی که بی‌انگیزه و انرژی شدی خودتو برگردونی؟ چطوری اگه چندتا آزمون خراب کردی خودتو نبازی. چطوری در ایام تعطیل و نوروز جمع بندی کنی؟ چطوری از دیگر رقبایِ خودت سبقت بگیری؟ ماه‌های آخر و نزدیک آزمون تیزهوشان چکار کنی؟ هفته آخر مونده به آزمون چطوری درساتو مرور کنی؟ شب آزمون چکار کنی؟

صبح روز آزمون چطوری روزتو شروع کنی که استرس نداشته باشی و در آرامش کامل سر جلسه آزمون حاضر بشی؟ چطوری آزمونت رو مدیریت کنی؟ اگه پشت سرهم چندتا سوال رو بلد نبودی چه تصمیمی بگیری که با روحیه و انرژی تا انتهای سؤالات جلو بری؟ چطور مدیریت زمان در آزمون اعمال کنی؟ چطوری با سؤالات سخت برخورد کنی؟

همه اینها نیاز دارن که یک نفر دلسوزانه همه نکات رو بهت یاد بده و در طول مسیر کمکت کنه. فقط و فقط یه مشاور حرفه‌ای و دلسوز که خودش سالیان سال این مسیر رو رفته و خیلی از بچه‌هارو وارد مدرسه تیزهوشان کرده میتونه مثل دوست، لیدر و رهبر بهت یاد بده و کمکت کنه.

آقای امیرنقدی مشاور و کوچ تخصصی آزمون تیزهوشان- مدیر آموزشگاه خط علم

نقش آزمون آزمایشی برای آمادگی آزمون تیزهوشان در فرصت باقی مانده :

دوست واقعی ایراد کارتو بهت میگه و آزمون واقعی نقاط ضعفت رو شناسایی میکنه و مشاورت راه حل بهت نشون میده. تو باید توو آزمون‌های واقعی شرکت کنی. آزمونی که از درجه سختی خوبی برخوردار باشه و حسابی تور به چالش بکشه؛ هم از بُعد زمانی و مدیریت زمان. هم از بُعد دانشی، هم از بُعد روحی و روانی و خیلی مسائل دیگه.

تو باید در جَو رقابتی حرفه‌ای قرار بگیری و خودتو به‌صورت جدی محک بزنی. تو برای اینکه بتونی استرس و اضطرابت رو کنترل کنی باید تمام سختی و شرایط آزمون تیزهوشان رو تجربه کنی. اون موقع هست که میتونی بی‌دغدغه و پرانرژی سرجلسه آزمون حضور پیدا کنی. پس تو انتخاب بهترین دوست خیلی دقت کن و حتما از مشاورت کمک بگیر.

نقش خودت برای آمادگی آزمون تیزهوشان در فرصت باقی مانده :

تا الان بهت گفتم دبیر خوب، عالی، حرفه‌ای و مشاور پیگیر، دلسوز و کاربلد میتونه برات معجزه کنه و واقعاً معجزه میکنه. امّا این معجزه زمانی اتفاق میافته که تو حرکت کنی و پیگیر باشی. اگه تصور میکنی تو میتونی یه کناری بایستی و معلم و مشاورت برات معجزه کنه، سخت در اشتباهی. معجزه اونها زمانی رخ میده که تو وسط میدون و کارزار باشی و طبق نظرات اونها با تمام انرژیت مبارزه کنی. بی‌تعارف باید بهت بگم مهم‌ترین نقش برای قبولی در آزمون تیزهوشان رو خودت بازی میکنی؛ تو باید مثل یک جنگجو برای تمامی دوران و زمانت برنامه داشته باشی.

باید تمام مطالبی که اساتید به تو درس میدن رو با تکرار و تمرین یاد بگیری و با مرور به موقع ملکه ذهنت کنی، تمام نکات رو ریز به ریز و لحظه به لحظه مشاور بهت یاد میده و باید اجراشون کنی. باید با تمام جدیت و انرژیت، توو این مسیر قدم برداری. تو حق داری کم انگیزه بشی، تو حق داری بعضی مواقع انرژیتو از دست بدی؛ امّا حق نداری ناامید بشی. تو نباید با خراب کردن  2تا آزمون ناامید بشی یا با 2 آزمون خوب دادن و نمره خوبی گرفتن مغرور بشی. عملاً باید تا آزمون تیزهوشان زیر نظر مشاورت با تمام وجود برای هدفت و سرنوشتت تلاش کنی.

اگه از نیمه دوم سال شروع کنم، آزمون تیزهوشان قبول میشم؟آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

اگه از الان بخونم تیزهوشان قبول میشم؟ | حرف آخر برای آمادگی آزمون تیزهوشان:

تمام دانستنی‌ها رو بهت گفتم. شاید الان کمی ترسیده باشی، مُردد باشی که چطوری این همه شرایط رو برای خودم مهیا کنم؟ من که کسی رو نمی‌شناسم. شاید کمی ترسیده باشی که اگه مسیر رو اشتباه برم چکار کنم؟

دوست خوب من، من امیر نقدی مدیر آموزشگاه خط علم بهت قول میدم که در مسیر تیزهوشان همیشه در کنارت باشم و هر آنچه که بلدم در اختیارت قرار بدم و کاری کنم سال دیگه همین موقع پشیمون نشی از مسیری که انتخاب کردی.

ما برای شما بچه‌های خوب ششم و نهم دوره‌ای آماده کردیم با بهترین اساتید تهران، همراه با آزمون و مشاوره، کارگاه‌های مشاوره‌ای و انگیزشی و خیلی اتفاقات خوب دیگه تا بتونی بدون دغدغه به راحتی تیزهوشان قبول بشی. این دوره‌ها از اواخر آذر ماه شروع و تا اردیبهشت ماه سال بعد ادامه داره.

 • دوره طلایی زمستانِ ما برای بچه‌های ششم شامل ریاضی، علوم، ادبیات فارسی، هوش کلامی، هوش ریاضی، آزمون،مشاوره، کارگاه انگیزشی، مشاوره ویژه والدین و دانش آموز هست.
 • دوره طلایی زمستان ما برای بچه‌های نهم شامل ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، فارسی، هوش کلامی، هوش ریاضی، آزمون، مشاوره، کارگاه مشاوره‌ای و انگیزشی ویژه والدین و دانش آموزا با بهترین‌های ایران مهیا شده.

دوست عزیزم تا فرصت‌ها به تهدید تبدیل نشده ازشون استفاده کن که خیلی زود دیر میشه.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است.

سبد خرید
موارد اضافه شده

استاد محمدرضا لطفی