Header-New
آموزشگاه تیزهوشان خط علم

پایــه شــــشم

پایــه شــــشم

ثبـــــت نــام دوره

دبیـــــــــران و اســــــــاتیــــــد

قرص ضد استرس برای آزمون تیزهوشان
ششم

کنترل استرس در آزمون تیزهوشان

تقریبا می‌توان گفت تمامی داوطلبین آزمون تیزهوشان به دلیل اضطرابی که سر جلسه آزمون دارند نمی‌توانند کاملا برای حل سوالات تمرکز کافی داشته باشند به همین دلیل باید مدیریت استرس در حین آزمون تیزهوشان را بلد باشند . متاسفانه استرس زیاد باعث ضعف در عملکرد مغز ما می‌شود پس هر دانش‌آموز برای موفقیت در آزمون ورودی باید مدیریت استرس در حین آزمون تیزهوشان را داشته باشد

ادامه »
قرص ضد استرس برای آزمون تیزهوشان
ششم

قرص ضد استرس برای آزمون تیزهوشان

یادتان باشد فرزند شما در مواجهه با استرس و اضطراب آزمون تیزهوشان تنها نیست. اهمیتی ندارد که در چه پایه‌ای قرار دارید، زیرا استرس روز قبل از آزمون تیزهوشان در همه‌ی دانش‌آموزان ایجاد می‌شود. خیلی از داوطلبان قرص ضد استرس برای آزمون تیزهوشان بدون تجویز پزشک مصرف می‌کنند، تا اضطراب آن‌ها کاهش یابد. اضطراب امتحان بیشتر ناشی از افکار منفی است که در ذهن ما ایجاد می‌شود. در اینجا ما بررسی می‌کنیم که چرا در آستانه آزمون تیزهوشان چنین اضطراب شدیدی را تجربه می‌کنیم، و همچنین نگاهی به داروهای مختلف اضطراب امتحان و برخی از جایگزین‌های طبیعی برای پشت سر گذاشتن استرس و برتری در آزمون تیزهوشان می‌اندازیم

ادامه »
خواب‌آلودگی در زمان مطالعه
خواب‌آلودگی در زمان مطالعه

مشکل خواب‌آلودگی در زمان مطالعه

زمانی که من هم سن شما بودم ساعت یک و نیم ظهر از مدرسه تعطیل می‌شدم و به خانه میرفتم و بعد از خوردن نهار مطالعه برای تیزهوشان را شروع می‌کردم. تقریبا همیشه مشکل خواب‌آلودگی در زمان مطالعه را داشتم. حتی خیلی از وقت‌ها بر روی کتاب می‌خوابیدم. این اتفاق برای خیلی از شماها هر روز می‌افتد

ادامه »
استرس شب آزمون تیزهوشان
استرس شب آزمون تیزهوشان

استرس شب آزمون تیزهوشان چی کار کنیم؟

همه می‌دانیم استرس شب آزمون تیزهوشان یک چیز طبیعی است. به خاطر داشته باشید که امتحانات برای ترسیدن شما نیستند. در عوض، آن‌ها برای آزمودن دانش شما نسبت به دیگران طراحی شده اند، بنابراین بهتر است در کلاس‌ها به روز باشید و زمان خود را عاقلانه مدیریت کنید تا همیشه احساس آمادگی کنید. هرکسی تکنیک های مطالعه و منابع مفید متفاوتی دارد، اما وقتی روش خود را پیدا کردید، می توانید به آنها پایبند و موفق باشید. یادتان باشد هر چه مطالعه شما در طول سال تحصیلی بیشتر باشد استرس شما کمتر است.

ادامه »
موفق نشدن در آزمون تیزهوشان
ششم

دلایل موفق نشدن در آزمون تیزهوشان و راه حل هر کدام

اگر از شما بپرسند که دلایل موفق نشدن در آزمون تیزهوشان چیست، می‌توانیم حدس بزنم که پاسخ همه دانش‌آموزان تقریبا چه خواهد بود. احتمالاً خواهند گفت: “استادی که با آن کار می‌کردیم این مطالب را به ما آموزش نداده بود، یا امتحان خیلی سخت بود یا بیش از حد استرس داشتیم و … . این موارد و بسیاری دلایل دیگر بهانه‌هایی هستند که دانش‌آموزان می‌آورند

ادامه »
بهترین تغذیه برای آزمون تیزهوشان
بهترین تغذیه برای آزمون تیزهوشان

بهترین تغذیه برای آزمون تیزهوشان

پیروی از یک رژیم غذایی سالم در راستای بهترین تغذیه برای آزمون تیزهوشان هنگام مطالعه و شرکت در امتحان مهم است. اگرچه یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم به طور کلی مهمترین چیز است، تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از غذاها ممکن است به بهبود عملکرد ذهنی کمک کنند و همین امر آنها را به انتخابی عالی برای دانش آموزان تبدیل می‌کند. اگر به دنبال بهبود عملکرد ذهنی و بهبود سلامت کلی خود هستید، سعی کنید چند مورد از غذاهای ذکر شده در بالا را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

ادامه »
برنامه مطالعاتی برای تیزهوشان
ششم

چگونه یک برنامه مطالعاتی برای تیزهوشان بنویسیم:

در نهایت برنامه مطالعاتی برای تیزهوشان برای هر فرد به صورت اختصاصی با توجه به اهداف، نقاط ضعف و قوت تنظیم و نوشته می‌شود و متعهد به انجام آن می‌گردد. با استفاده از برنامه مطالعاتی شما منظم‌تر و دقیق‌تر خواهید شد و دیگر استرس نخواندن و مطالعه کم را نخواهید داشت. یادتان باشد برای اینکه به یک هدف بزرگ برسید باید اول اهداف کوچکی برای خود داشته باشید.

ادامه »
تاثیر موسیقی بر افزایش تمرکز
تاثیر موسیقی بر افزایش تمرکز

تاثیر موسیقی بر افزایش تمرکز

همانطور که همه می‌دانیم‌‍ تاثیر موسیقی بر افزایش تمرکز تاثیر گذار است و می‌تواند ابعاد مغز را جا به جا کند زیرا مستقیما بر احساس ما اثر می‌گذارد. خیلی از زمان‌ها ما با گوش دادن به یک آهنگ غمگین احساس ناراحتی و خیلی از اوقات با گوش دادن به یک آهنگ سریع، خیلی فعال و اکتیو می‌شویم. پس می‌توان گفت که موسیقی فقط وسیله‌ای برای سرگرم کردن خود نیست بلکه می‌تواند خلاقیت را تشویق و به ما کمک کند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشیم

ادامه »
مدیریت زمان در آزمون تیزهوشان
ششم

مدیریت زمان در آزمون تیزهوشان                                

همانطور که همه می‌دانیم داشتن مدیریت زمان در آزمون تیزهوشان یکی از مهمترین عوامل موفقیت است. این نکات برای ایجاد انجام تست‌های زمان‌بندی‌شده باید به شما در مدیریت دقایق خود در طول آزمون کمک کند. اما هیچ جایگزینی برای آماده سازی مناسب وجود ندارد. هر چه بیشتر برای آزمون تمرین کنید، سرعت شما بهتر خواهد شد. اگر چندین تست برای مطالعه دارید، ما به شدت توصیه می‌کنم از این استراتژی‌های مطرح شده استفاده کنید تا بتوانید به بهترین بازخورد از خود برسید.

ادامه »
حفظ انگیزه تا آزمون تیزهوشان

حفظ انگیزه تا آزمون تیزهوشان

موفق ترین دانش آموزان می‌دانند که انگیزه موقتی و غیرقابل اعتماد است زیرا یک احساس است. آنها می‌دانند که تنها چیز دائمی تلاش آن‌ها است. یادتان باشد برای حفظ انگیزه تا آزمون تیزهوشان در هر شرایطی سعی کنید بهترین خود باشید. به هیچ عنوان تاسف گذشته را نخورید و همیشه به فکر ساختن فردای خود باشید.

ادامه »
مطالعه کتاب‌های کمک درسی برای قبولی در تیزهوشان
ششم

بهترین روش مطالعه کتاب‌های کمک درسی برای قبولی در تیزهوشان

مطالعه کتاب‌های کمک درسی برای قبولی در تیزهوشان همیشه برای دانش آموزان دشوار است، زیرا این کتاب‌ها، سطح علمی فراتری نسبت به کتاب‌های مدرسه دارند. قطعا در ابتدا مطالعه برای شما سخت خواهد بود ولی با گذر زمان قطعا مطالعه این دسته از کتاب‌ها برای شما راحت‌تر خواهد بود.

ادامه »
بهترین زمان مطالعه برای تیزهوشان
بهترین زمان مطالعه برای تیزهوشان

بهترین زمان مطالعه برای تیزهوشان

یافتن بهترین زمان مطالعه برای تیزهوشان برای به حداکثر رساندن یادگیری ضروری است. هیچ نسخه واحدی برای همه وجود ندارد، اما ما می‌توانیم از دانش و توصیه‌های به اشتراک گذاشته شده در این وبلاگ برای انتخاب بهترین زمان مطالعه استفاده کنیم. روش‌های متفاوتی وجود دارد که می‌توانیم برای افزایش ظرفیت یادگیری از آنها استفاده نماییم. همچنین مهم است که به یاد داشته باشیم که زندگی ما بر مطالعه ما تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید آزمایش کنیم تا ببینیم چه روش‌هایی برای ما مفید است. اگر سوالی درباره‌ی بهترین زمان مطالعه برای تیزهوشان دارید می‌توانید از مشاورین ما در آموزشگاه تیزهوشان خط علم  بپرسید.

ادامه »
شب قبل از آزمون تیزهوشان
آزمون تیزهوشان

شب قبل از آزمون تیزهوشان چی کار کنیم؟

هیچ وقت یادم نمیره یکی از سخت ترین شب‌هایی که در زندگیم تجربه کردم شب قبل از آزمون تیزهوشانم بود. اون زمان همش استرس داشتم و نمیدونستم چی کار کنم. مدام کتاب‌های مختلف رو باز و مطالعه می‌کردم تا استرسم کم شه ولی متاسفانه اصلا فایده‌ای نداشت. شب تا دیر وقت بیدار موندم و هر کاری می‌کردم نمی‌تواستم بخوابم. قطعا این اتفاق برای خیلی‌ها پیش آمده و دلیل اصلی آن استرس ناشی از آزمون فردا است.

ادامه »
تفاوت حفظ کردن و یادگرفتن
تفاوت حفظ کردن و یادگرفتن

تفاوت حفظ کردن و یادگرفتن

نکته اصلی این است که در بیشتر موارد، وقت گذاشتن برای درک کامل مطالب بهترین گزینه است. ما می‌دانیم همه‌ی دانش‌آموزان برای مطالعه زمان می‌گذارند ولی نتایج متفاوتی نسبت به هم دارند. پس بهتر است از روش صحیح استفاده کنیم و به هیچ عنوان مطالب درسی را حفظ نکنیم. حتما از موارد گفته شده برای حفظ کردن و یادگرفتن مطالب درسی استفاده نمایید. بعد از مدتی خودتان تفاوت حفظ کردن و یادگرفتن را درک خواهید کرد.

ادامه »
آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان
آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان

اگر در یک آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان موفق نشدیم چه کار کنیم

موفقیت دقیقا بعد از شکست حاصل می‌شود. بررسی آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان متناسب با موارد گفته شده کاری است که باید هر دانش آموز بعد از آزمون خود انجام دهد تا بتواند نقاط ضعف خود را شناسایی کنید. در آموزشگاه خط علم همیشه بعد از اتمام آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان کلاس‌های تحلیل آزمون در همان روز برای دانش آموزان برگذار می‌شود تا بتوانند سوالاتی که اشتباه حل کرده‌اند را با معلمین ما تحلیل نمایند و اشکالاتشان را رفع کنند.

ادامه »
سبد خرید
موارد اضافه شده

استاد محمدرضا لطفی