ضوابط نقل و انتقال مدارس تیزهوشان اعلام شد

شاید شما هم جزو آن دسته از دانش آموزان مدارس تیزهوشان باشید که می خواهید به دلایل مختلف مانند تغییر محل سکونت، تغییر محل کار والدین و … به یکی دیگر از مدارس استعدادهای درخشان منتقل شوید؛ در این صورت بهتر است بدانید که وزارت آموزش و پرورش اجازه نقل و انتقال در مدارس سمپاد را صادر کرده است؛ اما همه دانش آموزان مجاز به ثبت درخواست خود نمی‌باشند و فقط دانش آموزانی که دارای شرایط خاصی باشند، می توانند این کار را انجام دهند.

دانش آموزانی که می خواهند در سال تحصیلی 1401 – 1402 به  شهرستانی غیر از محل سکونت فعلی خود مهاجرت کنند و به همین خاطر مدرسه محل تحصیل خود را نیز تغییر دهند لازم است  شرایطی را که در ادامه ذکر می شود داشته باشند.

  • یکی از این شرایط دارا بودن امتیاز پذیرش در مدرسه مقصد و وجود ظرفیت خالی در مدرسه ای است که دانش آموز می خواهد به آن منتقل شود.
  • نکته بعدی که باید دانش آموز متقاضی بداند این است که در سال اول پذیرشش ، انتقال بین مدارس استعدادهای درخشان در داخل یک شهرستان در دوره های اول و دوم متوسطه ممنوع است حتی اگر امتیاز پذیرش مدرسه مقصد را داشته باشد.
  • رضایت و موافقت اداره کل آموزش و پرورش استان های مبدا و مقصد ( یعنی مدرسه ای که می‌خواهید از آن انتقالی بگیرید و مدرسه ای که می خواهید به آن منتقل شوید ) نیز از شرط های انتقالی گرفتن  است.
سبد خرید
موارد اضافه شده

لطفا برای ادامه تماشای ویدئو خودتون رو معرفی کنید

استاد محمدرضا لطفی