چطور در آزمون تیزهوشان بالای 75% بزنم؟

همه دانش‌آموزان پُر تلاشی که دارن برای آزمون تیزهوشان خودشون رو آماده میکنن؛ مشتاقن بدونن کدوم درس‌ها درصد بالایی از سوالات آزمون تیزهوشان سال 1402 رو به خودش اختصاص میده تا بتونن سهم بیشتری از سوالت رو درست جواب بدن و شانس قبولی خودشون رو افزایش بدن.

آزمون تیزهوشان  سال 1401 در 26 خرداد ماه برگذار شد و دانش‌آموزان ششمی عزیزِ ما؛  امسال آزمون نفس‌گیری داشتن. جالبه بدونید امسال در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بیش از 75% از سوالات از 3 دسته هوش اومده بود. اگه شما هم کنجکاوید که چطور آزمون تیزهوشانو باای 75% درصد بزنید؛ در ادامه با ما همراه باشین.

برای قبولی در تیزهوشان چطور درس بخونیم؟ - آموزشگاه خط علم

بررسی دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401

مثل هر سال آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 1401 دوتا دفترچه داشت. در دفترچه شماره یک، بچه ها باید 60 تا سوال رو توو 75 دقیقه جواب میدادن. این تعداد سوال در این مدت زمان کوتاه داره داد میزنه که سوالات سطحش بالا و سنگین بوده.

در دفترچه شماره دو آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 1401 بچه‌ها باید 60سوال رو در 25 دقیقه جواب میدادن؛ یعنی هر سوال فقط 25 ثانیه زمان داشت.

دریافت دفترچه ۱ آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

دریافت دفترچه ۲ آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

ویژگی های دانش آموزانی که در تیزهوشان قبول میشن چیه؟

برای اینکه بتونین در آزمون تیزهوشان موفق بشین باید ویژگی‌های رو در خودتون تقویت کنین تا برنده این رقابت جذاب باشین. ما قبلا در مقاله چه کسانی در تیزهوشان قبول می‌شوند؟ بطور مفصل براتون گفتیم چه عواملی نقش مهم و تعیین کننده‌ایی در موفقیت شما در آزمون تیزهوشان دارن؛ اما بطور خلاصه باید بگیم در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 1401کسی میتونست این 2 تا دفترچه رو به خوبی جواب بده و نمره بالایی بگیره که سرعت عمل بسیار بالا، دانش کافی داشته باشه و از همه مهم‌تر روی روح و روانش تسلط داشته و میتونسته زمان و خودش رو به خوبی مدیریت کنه و دچار استرس و شتابزدگی نشه.

ویژگی کسانی که تیزهوشان قبول میشن چیه؟ کیا تیزهوشان قبول میشن؟ - آموزشگاه خط علم

تحلیل دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401

اما بیاید کمی سوالات آزمون تیزهوشان رو باهم تحلیل کنیم. در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 1401 هوش کلامی رکورد دار بود و 30% سوالات رو به خودش اختصاص داده بود. بعد از هوش کلامی ، استعداد تحلیلی  و هوش تصویری حدود 25% ، هوش ریاضی 20% ، هوش منطقی 12% ، هوش تجسم فضایی 10% و هوش طبیعی 3% رو به خودش اختصاص داده بود.

احتمالا براتون سواله که امسال هم این نسبت در سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 1402 رعایت میشه یا نه ؟ بیاید ببینم در سال های قبل نسبت سوالات چطور تقسیم شده بود؟

دریافت کلید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 در  آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال‌های قبل چه خبر بود؟


در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 98 و 99 یک مقدار چیدمان سوال ها و دفترچه نسبت به سال گذشته متفاوت بوده، یعنی چی؟ یعنی در دفترچه‌ی شماره یک؛ 60 سوال در 60 دقیقه  و در دفترچه‌ی شماره دو؛  40 سوال در 20 دقیقه  باید پاسخ داده میشد. یعنی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 98 و 99 هر سوال 30 ثانیه زمان لازم داشت.

تحلیل و بررسی سوالات آزمون تیزهوشان هفتم سال 98 و 99

به نظرتون در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 98 نسبت هوش ها به چه شکلی بوده؟ باهم بریم ببینیم. در سوالات هوش سال 99، هوش ریاضی رکورد دار بود و با 30% بیشترین سوالات رو به خودش اختصاص داده بود. در این آزمون  استعداد تحلیلی 27% ، هوش کلامی 17%، هوش منطقی 11% و هوش فضایی ، هوش فنی ،مهندسی ، مابقی سوالات رو به خودش اختصاص داده بود.


تحلیل و بررسی سوالات آزمون های تیزهوشان سال 98 و 99 - آموزشگاه خط علم

وجه اشتراک سوالات آزمون تیزهوشان هفتم در دو سال گذشته

با یک نگاه دقیق در سوالات آزمون تیزهوشان دو سال  گذشته یک نکته ی مشترک بین سال 1400 و سال 99 پیدا میکنیم و این وجه اشتراک مهم این بود که بیشترین نسبت سوالات برای 3 دسته هوش بود:  ” هوش کلامی، هوش ریاضی و استعداد تحلیلی ” که اهمیت توجه به این سه دسته هوش را به خوبی نشان میده.

بهترین برنامه برای قبولی در آزمون تیزهوشان هفتم 1402

حالا که باهم دفترچه سولات آزمون تیزهوشان سال‌های گذشته رو بررسی کردیم می‌تونیم با دید خوب  و یک برنامه درست برای سوالات آزمون  امسال آماده بشیم. شما می‌تونید در مقاله چطور برای قبولی در آزمون تیزهوشان برنامه‌ریزی کنم؟ بطور کامل با نحوه برنامه‌ریزی اصولی برای قبولی در تیزهوشان آشنا بشید؛ اما بیاید ببینم برای هرکدوم از مباحث آزمون تیزهوشان ششم به هفتم امسال باید چه کنیم؟

هوش کلامی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم:

بچه ها برای هوش کلامی میتونید با دونستن معانی لغات ، ارتباط بین کلمات، متضاد و مترادف ها و ترتیب حروف الفبا  ، این مبحث رو  درصد بالایی بزنید؛ اما فراموش نکنید هوش کلامی قلق های خاص خودشو داره و به این راحتی  نمیتونین درصد بالایی بزنید مگر اینکه در دوره های حرفه ایی شرکت بکنید.

یادتون باشه هوش کلامی جز اون دسته از هوش‌هایی هست که شما می‌تونید درصد خیلی بالایی رو بگیرید.

استعداد تحلیلی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم:

استعداد تحلیل یک سری تصاویر هست که ارتباط بین اشکال ، دوران ها ، تجسم فضایی و یک سری مسائل دیگه مثل هاشور و رنگ هاست . شما میتونید با دونستن اینها و زدن تست فراوون  درصد خوبی رو از این مبحث بگیرید.

 هوش ریاضی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم:

هوش ریاضی از مباحث چالش برانگیزه آزمون تیزهوشان ششم به هفتمه و واقعا بچه هارو اذیت کرده . هوش ریاضی تنها هوشی هست که بچه ها داخلش منفی میزنن یا نمیتونن درصد بالایی داخلش بزنن و این باعث میشه که خیلی از بچه ها از گردونه رقابت حذف بشن.

 هوش ریاصی قابلیت ترکیب با هوش های دیگه رو داره و سوالات خلاقانه خیلی عالی ازش طرح میشه. “نسبت و تناسب ، درصد ها ، الگویابی ها و انواع الگویابی ها ، ارتباط بین اشکال ، ارتباط بین اعداد، ارتباط بین اشکال و اعداد یک سری سوالات خلاقانه میسازه که بچه هارو به چالش میکشه ” برای اینکه بتونید هوش ریاضی رو با درصد خوبی بزنید نیازه صددرصد به شرکت در دوره های تخصصی و حرفه ایی دارین .

اگه این 3 تا مقوله ی هوش رو خوب یاد بگیرین بیش از 75% سوالات آزمون های  تیزهوشان رو به تسلط رسیدی . دوستان عزیزم هرگونه سوال مربوط به آزمون‌های تیزهوشان داشتین زیر همین پست برامون بنویسید، ما خیلی زود پاسخشو بهتون میدیم.


امیدوارم خط زندگیتون همیشه در مسیر خط علم و یادگیری باشه.
دوستتون داریم.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است.

سبد خرید
موارد اضافه شده

لطفا برای ادامه تماشای ویدئو خودتون رو معرفی کنید

استاد محمدرضا لطفی