Header-New
آموزشگاه تیزهوشان خط علم

3+1 تغییر آزمون تیزهوشان 1403 ویژه نهمی‌ها

3+1 تغییر آزمون تیزهوشان 1403 ویژه نهمی‌ها

تغییر آزمون تیزهوشان 1403

سلام به دانش آموزان عزیز خط علم

بچه‌های خوب نهم خبر دارید آزمون تیزهوشان امسال کلی تغییر کرده؟! می‌دونم که می‌دونید آزمون تیزهوشان چقدر براتون مهمه، چون این آزمون دروازه ورود به مدارس استعدادهای درخشان هست و یه فرصت عالی برای اینه که مسیر قبولی خودتون در کنکور و حضور در بهترین دانشگاه‌های کشور رو هموارتر کنید. جالب اینجاست که تو سال 1403 کلی تغییر تو این آزمون اعمال شده که باید حتماً ازشون خبر داشته باشید. اگه شما هم برای قبولی در آزمون تیزهوشان 1403 دارید درس میخونید و خودتون رو همه جانبه‌ آماده می‌کنید؛ با ما در این مقاله از مجله خط علم همراه باشید تا با هم مهم‌ترین تغییرات آزمون امسال رو بررسی کنیم.

اولین تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | 2 آزمون در یک روز!

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی! یعنی چی؟ یعنی دیگه دو تا آزمون جداگانه نداریم و در آزمون تیزهوشان 1403 فقط یه آزمون واحد برگزار میشه که هم برای تیزهوشان و هم برای نمونه دولتیه. وقتی خوب دقت کنیم می‌بینیم این اتفاق، اقدام خوبیه و دیگه استرس دو تا امتحان رو نداریم؛ اما از طرف دیگه اینکه چه دروسی با چه ضرایبی تو قبولی ما تاثیر دارن چالش مهمی که باید بهش توجه و دقت کنیم.

دومین تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | خداحافظی با پایه هشتم!

حذف سوالات پایه هشتم از آزمون تیزهوشان نهم به دهم، دومین تغییر آزمون تیزهوشان 1403 هست. خب به نظر میرسه این اتفاق خوبی باشه چون دیگه لازم نیست نگران درس‌های پایه هشتم باشید و می‌تونید تمام تمرکزتون رو روی درس‌های پایه نهم بذارید؛ امّا بچه‌ها یادتون نره این آزمون با همه آزمون‌های دیگه فرق داره و پایه قوی یکی از فاکتورهای مهم قبولی در آزمون تیزهوشانه.

سومین تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | سلام به عربی!

اضافه‌شدن درس عربی به آزمون تیزهوشان نهم به دهم، سومین تغییر آزمون تیزهوشان 1403 هست! بله درست شنیدید، از این به بعد درس عربی هم تو آزمون تیزهوشان سهم داره و باید تو برنامه مطالعاتیتون جا براش باز کنید.

چهارمین تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | ریاضی و علوم جدی‌تر می‌شوند!

تغییر در تعداد سوالات و ضرایب دروس، چهارمین تغییر آزمون تیزهوشان 1403 هست. تو دفترچه دوم آزمون، تعداد سوالات ریاضی و علوم از 10 به 15 تا افزایش پیدا کرده و ضریبشون هم 3 شده. همچنین درس عربی با ضریب 1 به دفترچه دوم اضافه شده.

سوال مهم: با تغییرات جدید آزمون تیزهوشان 1403چیکار کنیم؟

همونطور که دیدید تغییرات اعمال شده در آزمون تیزهوشان 1403 شامل موارد مختلفی از جمله ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی، حذف سوالات پایه هشتم از آزمون تیزهوشان نهم به دهم، اضافه‌شدن درس عربی به آزمون تیزهوشان نهم به دهم، تغییر در تعداد سوالات و ضرایب دروس هست. این تغییرات به طور حتم در نحوه مطالعه و آمادگی شما برای آزمون تیزهوشان تاثیرگذاره و باید برای اون برنامه دقیق و جامعی داشته باشید تا تیک قبولی در آزمون تیزهوشان رو با موفقیت بزنید.

دغدغه‌های دانش آموزان و خانواده‌ها در مورد تغییرات آزمون تیزهوشان 1403:

با توجه به تغییرات جدید آزمون تیزهوشان 1403، اینو خوب میدونم نگرانی‌های مختلفی در خصوص نحوه آمادگی برای آزمون، انتخاب منابع مناسب، برنامه‌ریزی درسی و… دارید. سوالاتی از جمله “با تغییرات جدید آزمون تیزهوشان1403 چیکار باید کرد؟”، “چطور می‌توانیم برای آزمون تیزهوشان 1403 آماده شویم؟” و “چه منابعی برای مطالعه مناسب در آزمون تیزهوشان 1403 هستند؟” در ذهن بسیاری از شما وجود داره. اما دوستای خوبم نگران نباشید با وجود دغدغه‌های موجود، راهکارهای مختلفی برای آمادگی در آزمون تیزهوشان 1403 وجود داره که در ادامه به مهم‌ترین اونها اشاره می‌کنیم.

اولین قدم در مواجه با تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | برنامه ریزی دقیق و اصولی برای مطالعه

اولین قدم برای موفقیت در هر آزمونی، برنامه‌ریزی دقیق و اصولی است. با توجه به تغییراتی که تو آزمون تیزهوشان 1403 ایجاد شده، باید برنامه مطالعاتی‌تون رو هم به روز کنید و برنامه‌ریزی دقیق و اصولی داشته باشید.

دومین قدم در مواجه با تغییر آزمون تیزهوشان 1403| استفاده از منابع مناسب

دوستای خوبم انتخاب منابع مناسب و به روز یکی از عوامل مهم در موفقیت در آزمون تیزهوشان هست. برای قبولی در مدارس استعدادهای درخشان باید از کتاب‌های کمک‌ آموزشی، سوالات سال‌های گذشته و آزمون‌های آزمایشی متناسب با تغییرات جدید آزمون تیزهوشان استفاده کنید.

سومین قدم در مواجه با تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | تسلط بر مهارت تست‌زنی

تست‌زنی یکی از مهم‌ترین کارهایی هست که باید برای آمادگی در آزمون تیزهوشان انجام بدید. با تسلط بر مهارت تست‌زنی می‌تونید با نحوه طرح سوالات آزمون تیزهوشان آشنا بشید، سرعت عملتون رو افزایش بدید و نقاط قوت و ضعفتون رو پیدا کنید. راستی شما می‌تونید با شرکت در آزمون های شبیه‌ساز خط علم مهارت تست‌زنی خودتون رو به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش بدید.

چهارمین قدم در مواجه با تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | شرکت در کلاس‌های تقویتی

برای قبولی در آزمون تیزهوشان اگه احساس می‌کنید که نیاز به کمک بیشتری دارید، می‌تونید تو کلاس‌های آمادگی تیزهوشان خط علم شرکت کنید. این کلاس‌ها می‌تونن به شما کمک کنن تا مطالب رو بهتر یاد بگیرید و به نقاط ضعفتون و اشکالات خودتون رو قبل از آزمون تیزهوشان رفع کنید.

پنجمین اقدام در مواجه با تغییر آزمون تیزهوشان 1403 | مشاوره با متخصصان

مشاوران تحصیلی خط علم می‌تونند با توجه به شرایط و ویژگی‌های شما، بهترین راهکارها را برای آمادگی در آزمون تیزهوشان بهتون ارائه دهند. ما همه تلاشمونو می‌کنیم تا روند مطالعه و درس خوندن شما رو تا زمان آزمون تیزهوشان 1403 پُربازده‌تر کنیم و راندمان کاریتون رو بالاتر ببریم. اینطوری میبینی چقدر درس خوندن آسونه، دیگه مضطرب نیستی و هرچی لازمه رو در طول مسیر تیزهوشانی شدن میدونی و دیگه درس خوندن برات عذاب آور نیست و قطعاً امسال یکی از صندلی‌های مدارس سمپاد برای توئه.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳

خب تا اینجا با تغییرات آزمون تیزهوشان 1403 آشنا شدیم و با اقدامات لازم و مهم برای مواجه با این تغییرات اشنا شدیم ؛ امّا مهم‌ترین سوال اینه که تاریخ آزمون تیزهوشان کیه؟ طبق اعلام سازمان آموزش و پرورش تاریخ آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم به شرح زیر هست:

زمان آزمون مشترک تیزهوشان و نمونه دولتی پایه نهم به دهم: ساعت 8 صبح جمعه 1 تیر 1403

مطابق این دستورالعمل ضریب دفترچه اول آزمون سمپاد سال ششم 3 خواهد بود و دفترچه دوم ضریب 1 خواهد بود.

دفترچه هوش و استعداد تحلیلی در قبولی آزمون تیزهوشان 1403 به میزان 50 % و در قبولی آزمون نمونه دولتی 1403 فقط 18% تاثیر خواهد داشت.

برای دانلود فایل اصلی دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره اول و دوم سمپاد(تیزهوشان) و دوره دوم نمونه دولتی اینجا کلیک کنید.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است.

سبد خرید
موارد اضافه شده

استاد محمدرضا لطفی